Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 33 komentarze

baltowcom

baltowcom - piszę o tym co widzę

USA oferują pomoc,a Cichocki:Nie mam czasu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

– Władze związane z rządem pana Tuska robią wszystko, a przynajmniej sprawiają takie wrażenie, jakby chciały nie mieć żadnych dowodów ws. tragedii smoleńskiej

  

USA oferują pomoc, rząd jej nie chce

Rząd Stanów Zjednoczonych wciąż deklaruje wolę pomocy w sprawie śledztwa smoleńskiego. Oficjalnie potwierdził to przedstawiciel amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ben Rhodes.

– Nie mam czasu, by zajmować się wypowiedziami obywateli obcych państw – oznajmił minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

Ben Rhodes z amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego z Białego Domu stwierdził, że rząd USA tuż po katastrofie smoleńskiej proponował stronie polskiej pomoc w wyjaśnieniu okoliczności tragedii.  Strona polska o pomoc jednak się nie zwróciła. Amerykańska oferta jest wciąż aktualna, jednak to Polacy muszą poprosić rząd USA o pomoc. Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki podczas konferencji prasowej oznajmił, że ma w kraju ważniejsze sprawy niż komentowanie wypowiedzi obywateli innych państw.

– Władze związane z rządem pana Tuska robią wszystko, a przynajmniej sprawiają takie wrażenie, jakby chciały nie mieć żadnych dowodów ws. tragedii smoleńskiej – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Antoni Macierewicz (PiS), przewodniczący zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy. – Przecież oni od początku zachowują się tak, jakby nie chcieli mieć dostępu do dowodów. Jak można inaczej ocenić np. umorzenie śledztwa w sprawie włamania się do telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego – dodaje Macierewicz.

– Współpraca w śledztwie smoleńskim z USA, najsilniejszym państwem w NATO, powinna być od samego początku czymś naturalnym – mówi „Codziennej” Stanisław Piotrowicz, poseł PiS z zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, a zarazem były prokurator z trzydziestoletnim stażem.

W rozmowie z „Codzienną” stwierdza, że nie rozumie zachowania polskich władz i prokuratury, która zamiast współpracować w tej sprawie z NATO czy Unią Europejską liczy jedynie na Rosję.

– Dziwię się nie tylko dlatego, że zginął prezydent sojuszniczego kraju na terytorium Rosji, która nie należy do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Także dlatego, że na pokładzie znajdowało się sześciu generałów, dowódców Wojska Polskiego, będących jednocześnie wojskowymi NATO. Mieli przy sobie telefony i być może inne sprzęty elektroniczne, które mogły zawierać tajne dane. Jak wiemy, przez jakiś czas niepilnowane znajdowały się w rękach Rosjan – przypomina poseł PiS.

O pomoc USA zabiegał prokurator Marek Pasionek nadzorujący w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Wkrótce po nawiązaniu przez niego kontaktów z przedstawicielami służb specjalnych USA prokurator Pasionek został zawieszony w czynnościach służbowych. Jego ówczesny przełożony gen. Krzysztof Parulski, szef NPW, zarzucił mu „kontaktowanie się z  przedstawicielem obcego mocarstwa”.

Po dymisji gen. Pakulskiego z zajmowanej funkcji Marek Pasionek został przywrócony do pracy, ale nie nadzoruje już smoleńskiego śledztwa.

http://niezalezna.pl/28538-usa-oferuja-pomoc-rzad-jej-nie-chce

 

"USA muszą wiedzieć, co się stało pod Smoleńskiem"

 

 

John McCain: trzeba wyjaśnić katastrofę smoleńską

 

To jest wielki dramat, który USA rozumie. Kwestia wyjaśnienia katastrofy będzie podejmowana przez Amerykanów w najbliższym czasie – powiedział senator McCaine na spotkaniu z Anną Fotygą i Antonim Macierewiczem, posłami PiS.

W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” parlamentarzyści PiS podkreślają, że spotkanie z senatorem McCainem - przewodniczącym Rady Dyrektorów Instytutu Republikańskiego - było niezwykle ważne.

- Mówiliśmy, że sprawa smoleńska jest papierkiem lakmusowym zaangażowania się USA w sprawy Europy i Polski – powiedziała Anna Fotyga, minister spraw zagranicznych w rządzie PiS.

http://niezalezna.pl/28519-john-mccain-trzeba-wyjasnic-katastrofe-smolenska

 

 

 

 

Ameryka jest zaniepokojona

Już wcześniej rząd USA wskazywał na gotowość pomocy w śledztwie smoleńskim, jednak rząd Donalda Tuska nie skorzystał z tej propozycji.

Ostatnie oświadczenie przypomina, że USA ciągle są gotowe do takiego wsparcia, a nawet więcej: że gdy tylko polski rząd zwróci się w tej sprawie, to pomoc zostanie udzielona. Ważne również, że oświadczenie to miało miejsce w nawiązaniu do badań zespołu parlamentarnego, które wykazały, że najbardziej prawdopodobną hipotezą jest eksplozja w Tu-154, co podważa tezy rosyjskie i raport Millera. W tej właśnie sytuacji USA gotowe są skierować swoich ekspertów. Widać, że USA są zaniepokojone, że mają świadomość konsekwencji tego faktu dla bezpieczeństwa Polski i Europy oraz rozumieją, że nie można przejść nad tym do porządku dziennego, ale konieczne jest wyjaśnienie i reakcja.

Świat musi być bezpieczny, a nie będzie taki, dopóki nie będziemy wiedzieli, co się stało 10 kwietnia.

http://niezalezna.pl/28533-ameryka-jest-zaniepokojona

 

HOME - www.baltow.com . . .  www.baltow.cba.pl

KOMENTARZE

 • Bezczelność tej tuskowniarskiej zgrai
  sięga już poziomu podejrzenia o zdradę narodową.
 • @sceptyk 14:48:02
  I na to tak wygląda że jest to zdrada narodowa. Myślę że to wszystko pęknie w ciągu niedługiego czasu.
 • bandyci
  .
 • Zdrada? Głupota?? a może jeszcze coś innego.
  Choć jestem przeciwnikiem ścierwa socjalistycznego jak PO,PIS,SLD,PSL I Ścierwa Palikota. To trzeba być realistą. jeżeli kwestia wyjaśnienia tej sprawy grozi wojną z Rosją to mam w dupie czy to zamach. Być może Tusk nie ma zbytnio możliwości manewru. Jak by nie patrzeć daje sobie uciąć dłoń że w dniu dzisiejszym w przypadku ataku Rosji wszyscy sie na nas wypinają. a z armią o niecałym stanie 100tysięcy z czego wiekszość to stołkowi oficerowie z czasu PRL-u,sprzętem o śmiesznej ilości i jakości to sobie możemy wojować z Białorusią jedynie. choć i tu mogło by nie być kolorowo. Brak wyszkolonych pilotów F16, nie wszystkie sprawne Migi, su-22 nadające sie na sprzedaż do afryki. to tyle jeżeli chodzi o lotnictwo. obrona przeciwlotnicza to śmiech chyba że zabiorą sie za Tarcze Polski Bumaru w co wątpie w tej komunie ;/ siły lądwe też mają lipe. 128 leo2A4 już od dawna proszą sie o modernizacje, PT91 I T72 to też już przestarzałe gówna. BWP nadają sie jako mięso armatnie do cwiczen na poligonach bo wiekszość jak T72 są tylko na stanie ale nawet nie ruszą z miejsca.Troche mamy tych rosomaków z czego 1/5 jest w afganistanie. Marynarki to w zasadzie nie mamy.
 • Autor
  Powiela pan niesprawdzone wiadomości.
 • Czyzby "sojusznik"...
  chciał kogoś umoczyc?
 • usa nam pomoże?
  pomogli nam za pośrednictwem banku światowego i Balcerowicza zreformować naszą gospodarkę (rozgrabić) teraz wyjaśnią tragedię smoleńską, oczywiście

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31