Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 33 komentarze

baltowcom

baltowcom - piszę o tym co widzę

"Nocna Zmiana"-20latPO-Szacunek,Panie Janie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

-Zanim cokolwiek podpiszesz — mówię do niego — Lechu, spotkaj się ze mną...Odczytał mi swoje ostatnie oświadczenie, w którym ostro występuje przeciwko lustracji i rządowi Olszewskiego... - Teraz jednak musimy go obalić za wszelką cenę.

  Nocna Zmiana 4 czerwca – pamiętamy! - niezalezna.pl

4 czerwca mija 20 lat od obalenia rządu Jana Olszewskiego. Prawo i Sprawiedliwość chce zorganizować obchody rocznicy tego pamiętnego zdarzenia w Sali Kolumnowej Sejmu. - Liczymy na obecność kilkuset osób ze świata polityki i nauki - mówi portalowi Niezalezna.pl poseł Antoni Macierewicz, jeden z bohaterów zdarzeń sprzed 20 lat.

To właśnie szef MSW w rządzie Jana Olszewskiego, obecnie poseł PiS Antoni Macierewicz, organizuje obchody. W rozmowie z portalem Niezalezna.pl mówi, jakim tematom poświęcone będą referaty i wystąpienia podczas obchodów.

- Po pierwsze: roli Lecha Wałęsy i jego ówczesnym działaniom w sprawie dawnych baz sowieckich, które miały być przekształcone w ośrodki ekspansji służb rosyjskich. Po drugie: sprawom społeczno-gospodarczym. Po trzecie: bilansowi osiągnięć i strat obozu niepodległościowego po 20 latach, jakie minęły od obalenia rządu Jana Olszewskiego - zdradza poseł.

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, choć obchody planowane są wstępnie na 4 czerwca, to ostateczny ich termin zależy od dyspozycji Jana Olszewskiego, który obecnie przebywa w szpitalu.

Prezes PiS pytany wczoraj o plany PiS na 20. rocznicę obalenia rządu Olszewskiego, mówił: "będzie spotkanie, będziemy mówili o tej sprawie, bo to był bardzo ważny zwrot w historii Polski. Dokładnie w trzy lata po wyborach czerwcowych pewien etap - żeby Polska nie była krajem postkomunistycznym czy też postkolonialnym - się wówczas skończył, niestety skończył się przegraną".

- Gdyby wtedy wszystko potoczyło się inaczej, Polska byłaby lepsza, silniejsza, bogatsza, ilość społecznego nieszczęścia byłaby znacznie mniejsza. Jako naród bylibyśmy w nieporównanie lepszej kondycji - przekonywał Kaczyński.

Rząd Olszewskiego został obalony 4 czerwca 1992 r. podczas tzw. nocnej zmiany, po ujawnieniu przez szefa MSW Antoniego Macierewicza archiwaliów SB - listy polityków figurujących w archiwach MSW jako konfidenci komunistycznych służb specjalnych. 

20. rocznica obalenia rządu Olszewskiego będzie jednym z głównych tematów najbliższego wydania tygodnika "Gazeta Polska"

KLIKNIJ PONIŻEJ I OBEJRZYJ FILM "NOCNA ZMIANA"

 

http://niezalezna.pl/28929-nocna-zmiana-4-czerwca-%E2%80%93-pamietamy

 

 

Z historii polskiej lustracji:

Za Jackiem Kuroniem:
"4 czerwca 1992 – Jacek Kuroń notuje:„Poszedłem do Geremka, gdzie

Kuroń: "Lechu, idź w zaparte" …
http://rekontra.salon24.pl/244...

4 czerwca 1992 – Jacek Kuroń notuje:

„Poszedłem do Geremka, gdzie radzili już nasi klubowi mędrcy. Tam dowiedziałem się, że są dwie listy. ” (…) „Bronek powiedział też, że Wałęsa właśnie pisze list do posłów, w którym przyznaje się, że jakieś tam deklaracje parę razy podpisał. Wiedziałem o tym od zawsze i rozumiałem młodego robotnika: nigdy nie zakapował kolegów, ale niby dlaczego nie miał czegoś podpisać? (…)

Wkurzyła mnie tylko bierna postawa Lecha,bo zrozumiałem z relacji Bronka, że w liście do posłów ma być tylko przyznanie się i coś w rodzaju prośby o wybaczenie, a nie ma zdecydowanego stanowiska w sprawie lustracji. Zadzwoniłem do Belwederu i jakoś szybko mnie połączyli z prezydentem.
- Cześć.
- Cześć.
-Zanim cokolwiek podpiszesz — mówię do niego — Lechu, spotkaj się ze mną.
- Szkoda - mówi - że tak późno dzwonisz, bo ja już wszystko, co miałem podpisać, podpisałem.
- A co? — pytam. Odczytał mi swoje ostatnie oświadczenie, w którym ostro występuje przeciwko lustracji i rządowi Olszewskiego.
- No i dobrze — powiedziałem z ulgą w głosie. — Tak trzymać.
(…)
- Teraz jednak musimy go obalić za wszelką cenę.
- Tak, za wszelką cenę - powtórzył po mnie, z akcentem na słowie „cena".
https://docs.google.com/docume...

http://niezalezna.pl/13648-222-agentow-w-msz

http://baltow.salon24.pl/414964,dziura-u-pana-tadeusza-mazowieckiego-w-pamieci#comment_6086960

KOMENTARZE

 • Zdrowia dla Pana Premiera Jana Olszewskiego
  Niech nabiera sił, by pomagać w pogonieniu nocnozmianowców z naszego życia publicznego.
 • @
  I w tym jest z jednej strony wielka głupota wszelakich przeciwników Donka, Pawlaka i reszty że nie nagłaśniali tego przez te ostatnie ~dziesiąt lat.

  A przecież zamiast kretyńskich spotów wyborczych i pustych deklaracji można było tylko puszczać nawet urywki archiwalnych filmików (czy odpowiednio skróconą wersję "nocnej zmiany")

  Lecz od sporego czasu zastanawia mnie dlaczego taki bezwzględny gościu jak Kaczyński tego nie zrobił ANI RAZU.
  Czego się bał i nadal boi w odwecie? "Tylko" Magdalenki? - chyba NIE bo wydaje mi się że to za mało i jest coś więcej poza samym układem "ręka rękę myje" - "raz Wy a następnym razem MY".

  Ale każde przypomnienie jest dobre co i tutaj dołożę:

  http://www.youtube.com/watch?v=JKCJP5fX-8I

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31