Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 33 komentarze

baltowcom

baltowcom - piszę o tym co widzę

Oświadczenie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości ws. słów Prezydenta USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawo i Sprawiedliwość żąda natychmiastowej reakcji władz Polski, Prezydenta RP i Premiera RP. Liczymy, że jeszcze dziś w trybie natychmiastowym najwyższe polskie władze zażądają od Białego Domu oficjalnego sprostowania ...

  

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama uhonorował pośmiertnie Jana Karskiego, najwyższym odznaczeniem cywilnym, Prezydenckim Medalem Wolności.

Podczas uroczystego wręczenia orderu Prezydent USA wspominając Jana Karskiego - polskiego bohatera, który bezskutecznie alarmował Zachód o zagładzie Żydów w okupowanej przez hitlerowskie Niemcy Polsce - wypowiedział skandaliczne słowa o "polskim obozie śmierci". Prezydent Obama przypomniał, że jako kurier polskiego podziemia "Karski został przeszmuglowany do getta warszawskiego i do polskiego obozu śmierci".

Barack Obama to jeden z najważniejszych przywódców świata, jego słowa są śledzone przez miliony ludzi. Mają kolosalne znaczenie, zapadają w pamięci, są wielokrotnie powtarzane. Tym bardziej zatrważający jest fakt takiego okrutnego zniekształcenia historii. Dla Nas, dla Polaków są wyjątkowo bolesne, godzą w nasz honor, pamięć historyczną i tożsamość.

Niestety z bólem trzeba powiedzieć, że ta ignorancja wobec Polski, jej historii i znaczenia w świecie, jest negatywnym efektem naszej obecnej polityki zagranicznej. Polska dyplomacja jest słaba i nie potrafi w sposób należyty zadbać o nasze interesy.

Prawo i Sprawiedliwość żąda natychmiastowej reakcji władz Polski, Prezydenta RP i Premiera RP. Liczymy, że jeszcze dziś w trybie natychmiastowym najwyższe polskie władze zażądają od Białego Domu oficjalnego sprostowania tej niechlubnej, nieprawdziwej wypowiedzi.

Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości

 

KOMENTARZE

 • Zestawienie obrazów
  Przetaczająca się przez światowe media fala antypolonizmu nie jest niczym dziwnym, jest jak najbardziej naturalną konsekwencją antypolskich fobii obecnych od dłuższego czasu. Oceniać to? Komentować? Jest co komentować? Przed II wojną światową wszystkiemu winni byli Żydzi. Dzisiaj wszystkiemu winni są Polacy. Mechanizm jest ten sam.

  Zamiast oceniać zatem podsumujmy:

  http://wiktorinoc.blogspot.com/2012/05/antypolonizm-jako-obowiazujaca-narracja.html
 • @zwyczajnie normalny 10:13:29
  teraz beda zwalac na biuro - ze on tylko czytal z kartki co mu napisali doradcy. no ale co to za prez., co nie czyta co mu daja do przeczytania a jedynie odczytuje robaczki? hm. moze mu to ktos specjalnie podsunal? - ot tak - dla jaj (złotych) tudziez dla poddierzki rozgawora?
 • @Autor
  Tak to właśnie jest:

  http://jazgdyni.nowyekran.pl/post/63841,jakas-tam-polska

  Nie będzie ostrej reakcji, to znowu mamy do tyłu.
 • @DelfInn 10:31:12
  Zajrzyj do mnie, jak ja to tłumacze i widzę

  poz
 • POlski MSZ
  Widziałem relację w TV i...
  nic dziwnego,że dochodzi ciągle do jakichś skandali,kiedy to naszym krajem,ktoś wyciera sobie swoją buźkę.Adam Rotfeld były szef MSZ zamiast przebierać oczętami i wymieniać słodkie uśmieszki powinien wykazać się refleksem i cokolwiek zwrócić uwagę na niestosowne słowa.
  Z takim refleksem POlskich służb dyplomatycznych ockniemy się niebawem z ręką w nocniku!
 • @zwyczajnie normalny 10:13:29
  Taaa. Z przejęzyczeniami trzeba uważać. Ja też kiedyś fatalnie się przejęzyczyłem. Zamiast powiedzieć do żony: "Kochanie czy mogłabyś podać mi sól" przejęzyczyłem się i powiedziałem "Dwadzieścia lat życia mi kurwo spierdoliłaś."
 • @Leszy 11:00:20
  Profesor Tomasz Nałęcz to takie mydełko "FA". Może sobie szykuje ambasabę w USA na wszelki wypadek.
 • PRZECIEZ ON TO POWIEDZIAL SPECJALNIE, NIE Z IGNORANCJI
  A juz tam prezydent Ameryki nie wie co mowi, jest ignorantem historycznym.

  Powiedzial o obozach, bo tak mu doradzili, czy kazali, jego eskimoscy doradcy czy mocodawcy. On potrzebuje poparcia spolecznosci eskimoskiej w zwiazku z wyborami, a w ogole to jest jej etnicznym sojusznikiem.

  Jego wypowiedz jest korzystna dla Przedsiebiorstwa Holokaustu, ktore wydaje sie propagowac wiadomosc, ze Polacy sa odpowiedzialni za Holokaust, po to, aby w koncu oczernianiem nas i dokuczaniem na inne sposoby zmusic nas do zabulenia im 65 (lub wiecej) miliardow dolarow haraczu. Niemcy, Szwajcarzy, i inni bula, to czemu tacy Polacy maja nie bulic? A ze niewinni? Dobrze, wmowimy swiatu i im, ze sa winni, i po klopocie. "Shoah biznes to najlepszy biznes," powiedzial jeden z nich.
 • A JAKA JEST REAKCJA ROTFELDA?
  Czy skrytykowal publicznie Obasme? Czy jakis polski dziennikarz obecny tam, w Waszyngtonie, zapytal go co sadzi o wypowiedzi Obamy? O ile rozumiem, w mediach bylo podane ze Rotfeld to Zyd, "ocalony z Holokaustu"?

  Jaka jest jego reakcja na oczernianie Polski?
 • A PiS jako druga partia w Polsce, też mógłby chyba zażądać takiego oficjalnego sprostowania?
  Wiem, to nie to samo co oficjalna nota rządu.
 • DZIS SLOWO "NAZISTA" TO SYNONIM SLOWA "POLAK"
  W relacji TVN-u, polskojezyczny dziennikarz, obecny na ceremonii wreczenia medalu przyznanego sp. Karskiemu, nazywal te niemieckie obozy "nazistowskimi obozami." Dlaczego nie nazwal ich "niemieckimi"? Dlaczego klamal?

  Slowo "nazista" to obecnie dla wielu na swiecie, w tym w Ameryce, synonim slowa "Polak." Powodem tego wydaje sie byc uparte propagowanie przez media w Ameryce i gdzie indziej wiadomosci, ze Polacy byli "nazistami." Wiadomo, kto i co wplywa na to, ze ci medialni psychopaci prowadza taka propagande.

  Zatem nawet gdyby Murzyn Obama przeprosil za to, ze uzyl wyrazenia "polski oboz smierci," ze powinien byl uzyc wyrazenia "nazistowski oboz smierci," publicznosc i tak bedzie myslec, ze ten oboz smierci byl polski, i ze Obamie chodzilo tylko o ogledniejsze, bardziej eufemistyczne nazwanie go, zeby nie draznic Polakow przypominaniem im ich zbrodni z przeszlosci.

  Nawet niektorzy Polacy zgadzaja sie z tym, ze byli polscy "nazisci." A przeciez nazista to naprawde czlonek rozwiazanej tuz po wojnie Niemieckiej Partii Narodowo-Socjalistycznej (NSDAP). Czy jej czlonkiem byl chociaz jeden Polak?
 • ...
  Pan Rotfeld powinien rzucić pod nogi prezydenta USA tą nagrodą.
  Nauczyli by się w tedy raz na zawsze.
 • Czytaliscie "Elektryka"
  Napewno po przeczytaniu rzucicie sie na mnie ale trudno.
  Czytalem w mediach wypowiedz Walensy. Nareszcie udalo sie temu
  czlowiekowi wyksztusic z siebie cos naprawde madrego i zarazem
  prawdziwie przebieglego. Warto przeczytac co powiedzial.
 • Trochę późno, ale podobnież lepiej późno niż wcale
  W zasadzie wszystkie środowiska się już wypowiedziały i środowiska polonijne, i prezydent RP i Premier i Minister Spraw zagranicznych. Jest już odpowiedź ze strony USA, tekst przemówienia został skorygowany, czy będą przeprosiny zobaczymy. Tak więc oświadczeni nie powinno żądać od rządu reakcji, bo ona była w ciągu kilku godzin a co najwyżej poprzeć rząd w tej reakcji. W tej sprawie jest chyba zgoda narodowa, prezydent Obama popełnił znaczący błąd, no ale to wina nie jego, a jego doradców. Od samego początku (wizyta jeszcze przed wyborami, gdy był w Niemczech a Polskę pominął) wiadomo było, że prezydent Obama nie bardzo wie, gdzie to jest ta Europa Środkowa. To nie jego obszar zainteresowania. Pytanie tylko po co my się w amerykańskie wojenki pchamy, po co mamy finansować sprawy Afganistanu. Kolejne rządy nas w to pchają mamiąc. Za Iran mieliśmy mieć dostęp do tańszej ropy, inwestycji mamy rachunki do zapłacenia, to samo z Afganistanem.
 • Chwała Jarosławowi!
  Dobrze, że tym razem natychmiast zareagował nasz niezastąpiony Jarosław Kaczyński. :))))

  Czy z tego powodu wyjdziemy z Afganistanu i Iraku, czy nie będziemy wysyłali do Libii swoich najemników, nie będziemy dozbrajali najemników w Syrii, nie będziemy wysyłali swoich myśliwców na szkolenia do Izraela?

  Mam nadzieję, że po tym wszystkim nasze polskie dzieci w polskich szkołach już nie będą nauczane zafałszowanej historii II wojny światowej oraz tzw. "Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" zaplanowanej, przez dygnitarzy gestapo, SS (Wielu z nich było żydami.) oraz koncernu niemieckiego IG Farben - I.G. Farbenindustrie AG (skrót od Interessen-Gemeinschaft Farbenindustrie, niem. Wspólnota Interesów Przemysłu Farbiarskiego), w których skład i rady nadzorcze wchodzili również żydzi, a udziały w tym koncernie posiadały rodziny żydowskie zamieszkujące na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej?!

  Obama przyjaciel obywateli polskich "narodowości" żydowskiej, a dokładnie chazarskiej i syjonistycznej oraz judaistycznej, no bo przecież dopiero śp. pan Karski musiał, im od tym opowiedzieć, bo tak to oni przecież o tym nic nie wiedzieli, co się dzieje w Niemczech opanowanych przez NSDAP oraz nie wiedzieli nic o tym, że bogaci żydzi z Niemiec musieli się zrzec swoich majątków na rzecz NSDAP, aby móc dzięki temu wyjechać z Niemiec na przykład do Szwajcarii, aby potem znaleźć schronienie w Stanach Zjednoczonych? Dlatego też Obama przyjaciel Polaków może do tej pory o tym nic nie wiedzieć, że obozy koncentracyjne były stworzone od początku przez Niemców, którzy byli w tym względzie dowodzeni przez żydów obywateli Niemiec, którzy pokończyli szkoły rabiniczne, może o tym nie wiedzieć, ponieważ nie wie, nikt go tego nie nauczył na lekcjach historii, że w tych obozach mordowano najpierw tylko Polaków i innych Słowian, a nie samych żydów, dlatego Obama powiedział, to co powiedział, bo przecież Obama ma doradców tez samych przyjaciół Polski i Polaków, którzy są syjonistami i żydami, tak jak jego poprzednik Bush junior.

  Dlatego pewnie z tego powodu w czasie trwania II wojny światowej nie zrzucono z alianckiego bombowca, na przykład z Wellingtonów albo z Moskitów (bombardowania punktowe) jednej bomby na krematoria w żadnym niemieckim obozie koncentracyjnym.

  Może dlatego tak się działo, ponieważ w niektórych niemieckich obozach koncentracyjnych, na przykład na Majdanku i Treblince nie było żadnych krematoriów, a w Auschwitz prawie do końca 1942 roku mordowano tylko Polaków.

  Ale przecież w polskich szkołach Polaków nie naucza się takiej historii, a tym bardziej nikt o tym się nie dowie w szkołach amerykańskich, angielskich, czy kanadyjskich...

  No ale program nauczania na przykład w Polsce w tym względzie jest tworzony pod bacznym okiem organizacji żydowskich, na przykład takich jak "Nigdy Więcej" pod wiele mówiącym tytułem Szoa - Shoah, o programie nauczania w polskich szkołach na temat holokaustu i ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej biorą udział ministerstwo spraw zagranicznych Izraela i nasze tzw. "polskie" ministerstwo spraw zagranicznych. Tak, tak drodzy państwo, dobrze przeczytaliście izraelskie MSZ. :)))

  p.s.

  Jeżeli coś poplątałem, to proszę mnie poprawić.

  A tutaj przykład takiego programu nauczania o tematyce, o której wspomniałem powyżej:

  Program dydaktyczny Pracowni Pytań Granicznych na rok akademicki 2011/2012 - Semestr letni

  A. Wykłady interdyscyplinarne

  Porzucić etyczną arogancję. Humanistyka wobec ofiar Szoa

  Prowadzący: zespół wykładowców koordynacja mgr Beata Anna Polak, prof. Tomasz Polak
  Charakter zajęć: wykład interdyscyplinarny
  Godzin: 30
  ECTS: 2
  Semestr: letni
  Termin miejsce zajęć: środa, godz. 18.45-20.15, Collegium Maius UAM, Sala Śniadeckich; pierwszy wykład 22 lutego 2012
  Opis:
  Cykl nawiązujący do projektu badawczego zakończonego publikacją „Porzucić etyczną arogancję. Ku redefinicji podstawowych pojęć humanistyki w świetle wydarzenia Szoa” (Poznań 2011). Zadaniem tej publikacji było: uchwycić, nazwać i umiejscowić krytycznie ujawnioną w tragicznych wydarzeniach historii wewnętrzną blendę humanistyki – i to zarówno w aspekcie mechanizmów, z których ona się rodzi, jak i sposobu odnoszenia się do generowanych przez nie tragicznych skutków, uniemożliwiającego autodiagnozę i samonaprawę.
  Milczenie panujące wokół tego gwałtu, to milczenie zarówno dotychczasowych ofiar, podwójnie skrzywdzonych – raz samym wydarzeniami, ponownie zaś odmową prawidłowego usytuowania znaczenia ich krzywd w wymiarze realnym i symbolicznym, jak i milczenie ofiar potencjalnych, i milczenie ich potencjalnych krzywdzicieli, bowiem skoro milczenie to obejmuje nadal uczestników przestrzeni społecznej, wystawia żyjących w niej ludzi na dalsze możliwe skutki symbolicznej i realnej przemocy. Proces, który należy tu przeprowadzić, to proces odkrywania, przywracania, wydobywania i skutecznej recepcji znaczenia tego, co się stało – przede wszystkim znaczenia tego, co dotknęło ofiary Szoa. To proces, w którym każdy szczegół, każdy fragment i strzęp pamięci o krzywdzie i winie powinien być wyeksponowany, bo tylko tak mogą zostać uchronione godność i prawa ofiar.

  Jeżeli ktoś jest zainteresowany całością, to proszę wejść pod ten adres:

  http://studenci.amu.edu.pl/studia/doktoranckie/wyklady-ogolnouniwersyteckie-dla-doktorantow-rok-akad-2011-2012/program-dydaktyczny-pracowni-pyta-granicznych-na-rok-akademicki-20112012-semestr-letni

  O tego typu nauczaniu w polskim szkolnictwie decyduje polski MSZ pod baczną kuratelą Izraelskiego MSZ oraz innych organizacji żydowskich zajmujących się tzw. holokaustem.
 • @zwyczajnie normalny 10:13:29
  Tej ku...ie język by kołkiem stanął jakby nikomu z większych d**y nie wylizał.Pzdr
 • Autor
  Nie wierzę w żadne przejęzyczenie jest to świadome uniżenie naszego narodu. Tym samym prezydent USA wpisuje się w pasmo prowokacji przeciw Polsce jakimi były:
  1. Zamach Smoleński
  2. Prowokacje policyjne 11.11. 2011 /proszę o pomyślenie i zrozumienie/
  3. Upokarzanie Polski na arenie międzynarodowej /Singer/
  4. Przemarsz rosyjskich kiboli przez Warszawę

  Iluminati doskonale zdają sobie sprawę z tego że, największy opór będą mieli ze strony naszego kraju i narodu, widzą że, obecne "władze' mają g...no do gadania i tracą oparcie nawet w tych, którzy na nich głosowali. Jest to zaplanowana akcja w kierunku wprowadzenia NWO w świecie. Pzdr
 • @zwyczajnie normalny 10:13:29
  A skąd ten gościu z dupą na czole wie na 100%, że Obama się przejęzyczył ??? Ma to na piśmie z kancelarii Obamy ?
  A jeśli wcale się nie przejęzyczył to jak ten doradca od 7 boleści to wyjaśni ?

  Jarosław nie powinien czekać na reakcję pseudorządu bo on nawet palcem w bucie nie kiwnie w tej sprawie, najwyżej się wypnie jak Biedroń i będzie wołał "jeszcze, jeszcze". Dlatego Jarosław sam powinien przejąć inicjatywę i wysłać notę protestacyjną do kancelarii Obamy.

  Rząd zbagatelizował kiedyś "polskie obozy śmierci", a teraz to się mści na całym narodzie bo przylgnęło. Podobnie będzie ze Lwowem "okupowanym przez Polaków". MSZ nie ruszył tyłka w tej sprawie i zostaniemy okupantami własnych terytoriów.
  Ech !

  Pozdrawiam.
 • Najlepsze w tym wszystkim jest hipokryzyjne oburzenie pejsatych Kaczystów.
  A przecież to wybitnie ŻydoKomuszy JarKacz (za którego rządów reaktywowano w Polsce najbardziej antypolską lożę masońską pejsatego "przedsiębiorstwa holocaust" B'nai B'rith, co by te mogło skuteczniej Polaków wywłaszczyć z ich majątków) jest w działaniu nieustannie KONSEKWENTNIE KOMPROMISOWY w stosunku do Izraela (jego nieśw. pam. brat Lech K. urządzał przecież w Belwederze analogiczne hucpy na rzecz Świąt Semitów, jakie w Białym Domu amerykańscy prezydenci z NWO wbrew interesom USA również praktykują, mając za nic Kulturę Chrześcijańską), a że co innego łga, a robi, to w przypadku Targowiczan Unijnych norma.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/B%27nai_B%27rith_%28Polska%29
 • @Wszyscy
  Witam

  Oczywiście słowa Obamy musiały być wcześniej przygotowane przez jego doradców, których narodowość jest identyczna jak Obamy... Stąd uważam, że wypowiedź Obamy jest świadomym perfidnym kłamstwem zgodnym z opiniami i naciskami amerykańskich Żydów. Zapewne - obym się mylił - wśród michnikowszczyzny wypowiedź Obamy wzbudziła nieskrywany aplauz... No cóż kreacja Polaków jako antysemitów niemal winnych Holocastu kreowana jest w USA od zakończenia wojny...

  P.S.

  A jakiej narodowości jest Obama? Odpowiedziałem na to w poście: BARACK HUSSEIN O'BAMA - POCHODZENIE ŻYDOWSKIE (http://blogmedia24.pl/node/14504)

  Fragment:
  "...Otóż wgłębiając się w jego życiorys odkryłem, że jego zapleczem zarówno finansowym jak i ludzkim jest jego rodzina ze strony matki i sama matka: Stanley Ann Dunham, z pochodzenia majętna Żydówka (jej żydowskie korzenie sięgają: Irlandii, Niderlandów, Francji, Szkocji, i Niemiec). Mówi się też, że w matce Prezydenta płynie też drobniutka część czirokeskiej krwi indiańskiej (...) Matka Prezydenta - Stanley Ann Dunham była Żydówką i to spowinowaconą z wielkimi żydowskimi rodzinami. Jej rodzice: Madelyn Payne i Stanley Armour Dunham byli obydwoje Żydami a poprzez swojego ojca matka Baracka Husseina Obamy (tym samym sam Prezydent) była spowinowacona rodzinnie m.in.z: Żydem i b. Prezydentem Harry'm Trumanem; Żydem i b. Wiceprezydentem Dickiem Cheneyem; Żydem i bardzo zamożnym brytyjskim bankierem Gustavem Anthony de Rothschildem (w prostej linii związanym bezpośrednio rodzinnie z Nathanem Mayerem Rothschildem współtwórcą finansowej potęgi Żydów niemieckich Rothscildów) i Żydem premierem Wielkiej Brytanii Winstonem Churchillem (jego matka Janette Jerome była Żydówka i córka amerykańskiego finansisty) (...) Michelle Obama, żona Prezydenta, i czarny jak smoła rabin Capers Funnye, duchowy przywódca synagogi w chicagowskiej South Side, są kuzynostwem drugiego stopnia. Matka rabina Funnye, Verdelle Robinson Funnye była bowiem siostrą dziadka pani Obamy. Rabin Funnye jest naczelnym rabinem hebrajskiej kongregacji etiopskiej Beth Shalom B'nai Zaken w południowo-zachodnim Chicago. W kręgach żydowskich jest znany głównie, jako pośrednik pomiędzy głównym nurtem judaizmu a małą i dosyć wyizolowaną kongregacją czarnych Żydów, nazywanych niekiedy czarnymi Hebrajczykami lub Izraelczykami. Rabin Funnye często apeluje do wspólnoty żydowskiej o większą akceptację w stosunku do Żydów, którzy nie są biali..."

  krzysztofjaw
 • @Andrzej22 14:04:28 - tam tylko Tobie podobnych WSIoków toleruje razwiedka...
  ...kremlowska, kiedy po moich bezpartyjnych (sic!) i patriotycznie propolskich wystąpieniach nie mieliby żadnego pożytku partyjniacki Kacapie.
 • @RAJan 14:08:58 RUSOFIL I POLONOFOB RUJAN ZNOW BLUZGA? :)
  Czy to TY, RUSjanie powaznie liczysz na to, ze oszukasz tu dobrych, patriotycznych Polakow, ze jestes pro-polski, i ze nie jestes pro-kacapski?

  Czy to nie TY jestes z WSI, i czy to nie TY nalezysz do rozwiedki?

  Komu usilujesz tu wcisnac ciemnote, ziejacy nienawiscia polonofobie?
  :)
 • @wlochu 12:14:34
  RE: Pan Rotfeld powinien rzucić pod nogi prezydenta USA tą nagrodą.
  Nauczyli by się w tedy raz na zawsze.

  --- Swietnie to ujales! Brawo! Ale Rotfeld nia nie rzucil, chociaz doskonale zna angielski. Oni wlasnie takiego wybrali do odebrania tego medalu, co nie rzuci, czyz nie tak?
 • Mesydż dla białego wywiadu z usa :-)
  http://i1173.photobucket.com/albums/r586/wolnaziemia/obama-kawal--01.jpg
 • W takiej sytuacji należy oczekiwać wyraźnego oficjalnego sprostowania i przeprosin.
  Jeżeli tego nie ma, należy przeanalizować ponownie stosunki z sojusznikiem, lub raczej "sojusznikiem". Owszem, ja to zrobiłem już dawno i uporczywe pisanie o tych polskich obozach w czołowych amerykańskich gazetach uznałem za ważny sygnał polityczny, a nie jakiś przypadek czy nieporozumienie. Ty wyraźny sygnał intencji, jawny do tego.
  Jeżeliby jakiś wasz znajomy, gdy przychodzi do was z prośbą o pomoc przyjaźnie poklepywałby was po plecach, ale przy każdej innej okazji podkreślał że to ohydny, odrażający typ, którym on się brzydzi - to co byście o nim pomyśleli? No, ja bym na pewno przemyślał dokładnie czy warto być mu tak życzliwym, no i czy mogę liczyć na to, że ja uzyskam od niego jakiekolwiek wsparcie w kłopotach?
 • @RAJan 13:37:31 RUSJAN - UBECKI POWTARZACZ KLAMSTW? :)
  Znow powtarzasz to klamstwo, ze Kaczynski jest odpowiedzialny za wprowadzenie do Polski B'nai B'rith?

  Znow klamiesz, ze polityka Kaczynskich wobec Izraela byla bledna, zla dla Polski?
 • @Ma(r)k(y) 14:18:40 - znowu WSIoku tylko pijesz do odbicia we własnym monitorze...
  ..., skoro fakty świadczą przeciwko Tobie, zaś na mnie Ci Twoi KGBowcy nie mają żadnych "haków", gdyż jestem w przeciwieństwie do Targowickiego Kaczolandu typowym Polskim Patriotą bez choćby cienia wątpliwości.
 • @vortex 14:36:23 MOZNA ODESLAC TEN MEDAL - NIECH TUSK TO ZROBI
  Niech Tusk odesle ten medal,z odpowiednim komentarzem, i po klopocie.
 • @Ma(r)k(y) 14:41:55 - od łgarstw wyłącznie Tobie podobna razwiedka jest tutaj...
  ..., gdyż nikt nie zaprzeczy, że do PRLu-bis to właśnie za rządów Kaczystów została sprowadzona najbardziej antypolsko-zażydzona loża masońska B'nai B'rith, zaś zdjęć w semickiej jarmułce Kaczorów nie bez kozery jest masa w sieci.

  http://www.google.pl/search?q=zdj%C4%99cia+Lech+Kaczy%C5%84ski+%C5%BCydzi&hl=pl&prmd=imvnso&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zR3GT6LkN4rO0QWT-53_BQ&ved=0CF0QsAQ&biw=909&bih=498
 • @RAJan 15:11:55 UBECKI RUSOFILSKI WSIOK RUSJAN PRZEKONUJE ZE JEST POLSKIM PATRIOTA? :)
  Taki z ciebie "Polski Patriota" jak z lajna zloto. Ale masz hucpe zeby uzywac tego wyrazenia w odniesieniu do siebie. Zupelnie jak sowieckie politruki, ktore nazywaly swoja piramidalnie klamiaca gadzinowke "Prawda." Polska to nie Maskwa, nas tu na takie gadki nie nabierzesz, lamago.
  :)
 • @Ma(r)k(y) 15:20:49 - za cienki z Ciebie TW Bolek, aby mi własną gębę przyprawić...
  ..., więc możesz się co najwyżej zapluwać WSIową żółcią, że w swojej niemocy nie jesteś w stanie mi absolutnie AntyPolskiego zarzucić (bo trudno za takowe uznać moje zasadne atakowanie PO-PiS'dowskich okrągłostołowców, którzy wraz ze zdradzieckim podpisaniem Traktatu Lizbońskiego w typowo Targowickim Duchu się na Polskę i Polaków wypieli).
 • @RAJan 15:26:49 UBECKI PISOFOB-POLONOFOB RUSJAN WCIAZ PRZEKONUJE ZE ON POLSKI PATRIOTA? :)
  Moge ci zarzucic, w oparciu o fakty (twoje wypowiedzi) co nastepuje: jestes zacieklym rusofilskimi polonofobem, klamca i oszczerca, propagujacym nienawisc do polskiego patriotyzmu.
 • @zwyczajnie normalny 10:13:29
  Nie błąd lecz zgoda

  "Pierwszym błędem w sprawie reakcji na słowa prezydenta Baracka Obamy była bezczynność Adama Rotfelda"
  Adam Rotfeld z pewnością nie jest debilem i rozumie to co słyszy. Nie jest też kadłubkiem pozbawionym zdolności reagowania więc zareagował tak jak uznał za stosowne. Brak reakcji oznacza, że Adam Rotfeld, jako Chazar, zgadza się z tym co usłyszał. Mnie to zupełnie nie dziwi, bo jest to pogląd od dawna już rozpowszechniany przez chazarską opiniotwórczą społeczność na świecie. Tego typu wypowiedzi są częścią Przemysłu Holokaust, czyli ciągłego odcinania kuponów od zbrodni, której chazarskie hordy dokonały na Żydach (Sefardyjczykach) w czasie II wojny światowej.
 • @Kula Lis 62 15:53:08
  Adam Rotfeld nie mógł inaczej zareagować, to nie imieniny u ciociu, gdzie można się obrazić i wyjść. Tu obowiązuje etykieta i pewne zasady, ich złamać nie można. Po wyjściu zgłosił nietakt prezydenta ogłaszając to prasie. Teraz dyplomacja ma ruszyć. Polska dyplomacja zrobiła co trzeba. Piłka jest po stronie Obamy. Nie łudźmy się, to nie z miłości do Polski, którą Obama ma głęboko w ... (nie raz to wykazał). To on tą nagrodą chciał zdobyć głosy Polonii. Przez te słowa je stracił. Teraz musi wyjść z twarzą. co by nie zrobił i tak my jesteśmy wygrani. Kto by to na świecie zauważył, a tak przez gafę doradców Prezydenta cały media zainteresowały znacznie większą gamę osób, która nigdy by o tym fakcie nie usłyszały. Powiedzą om o tym choćby przeciwnicy Obamy, to woda na ich młyn.
 • @Ma(r)k(y) 15:34:17 - to możeszz zarzucić jedynie sobie WSIoku...
  ..., gdyż mi co jedynie to, że znacznie wyżej sobie cenię bezpartyjnych Patriotów od Tobie podobnych partyjniacko-targowickich okrągłostołowców, co "patriotyzmem" sobie jedynie załgane gęby AntyPolskie wycierają.
 • Tą "autorytatywną" wypowiedź pokazywały pewnie wszystkie podległe NWO telewizje...
  natomiast przeprosiny (chocby nawet samego Obamy) nadejda pocztą i może wspomni o tym regionalna TV Warszawa. I wszyscy będą usatysfakcjonowani.
 • Tytułem przypomnienia AntyPolskiego wystąpienia Lecha K.
  W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich - B'nai B'rith - Loża Polin.

  Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r. Jak dotąd Polska była jedynym krajem w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie po upadku reżimu komunistycznego nie reaktywował się Bnai Brith.

  Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.

  Warto zacytować ją w całości, bo jest bardzo wymowna:

  "9 września przy okazji otwarcia nowej loży B'nai B'rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji - prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa, dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Otwarcie warszawskiej loży B'nai B'rith oznacza odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności".

  Kancelaria Prezydenta wysłała list gratulacyjny, który został odczytany na uroczystości otwarcia.

  A oto list Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do loży masońskiej B'nai B'rith, odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku:

  „Panie i panowie!

  Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd, oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith. Dlatego to powinno być rozważane, jako symboliczny gest, ze ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i wasza organizacje, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce. „

  http://katerina.nowyekran.pl/post/57984,b-nai-b-rith-i-jej-terrorystyczne-zbrojne-ramienie-o-nazwie-anti-defamation-league-adl
 • @RAJan 17:41:08 WSIOCKI RUSOFIL I POLONOFOB KLAMIE I MANIPULUJE? :)
  RUsjan, przeciez to TY jestes kacapofilskim WSI-okiem o zalganej gebie, udajacym polskiego patriote.

  Klamiesz, ze wysylajac list na otwarcie lozy B'nai B'rith, sp. Prezydent Lech Kaczynski uczynil cos zlego, antypolskiego.

  Manipulujesz, czyli oszukujesz, zamieszczajac tylko fragment listu sp. Prezydenta Lecha Kaczynskiego. Nie podales reszty listu, bo pokazuje ona wielki patriotyzm Prezydenta Kaczynskiego.

  Kogo chcesz tu nabrac ta namolna propaganda nienawisci do PiS-u i Kaczorow, sowieciarzu?
 • @Zawisza 12:15:46
  "W zasadzie wszystkie środowiska się już wypowiedziały i środowiska polonijne, i prezydent RP i Premier i Minister Spraw zagranicznych"

  Tiaaaaa. Zwłaszcza Sikorski, który coś tam ćwierkał i popierdywał na twitterze...
  Też mi reakcja gdy tu trzeba z grubej rury. Dyplomatycznie oczywiście.
 • @krzysztofjaw 14:03:04
  Obamy nic nie usprawiedliwia. A na pewno najmniej pochodzenie.
  Komorowskiego też nic nie usprawiedliwia - jest głową państwa i maniery chłopka roztropka i swojego chłopa z Ruskiej Budy na ten czas powinien odstawić do pawlacza.

  http://wpolityce.pl/artykuly/29434-ser-prezydent-nie-jest-moja-wlasnoscia-kopalnia-zlotych-mysli-bronislawa-komorowskiego-w-czasie-pogwarki-u-lisa

  To jest głowa państwa, zwanego Najjaśniejsza Rzeczpospolita... Piaskownica to Wersal i Katedra Encyklopedystów w porównaniu z nim.
  On myśli, że jak jest żyrandolistą to jest coś pochodnego od żyrondystów. Może dlatego wyjechał niegdyś z herbem i sygnetem rodowym...

  Pozdrawiam.
 • @contessa 20:15:43
  dobre!
 • @Zawisza 17:18:15
  Piszesz :
  "Adam Rotfeld nie mógł inaczej zareagować (...)"

  A niby z jakiego powodu nie mógł? Dziękując za order mógł delikatnie sprostować i nie byłoby to ani naruszeniem protokołu, ani etykiety. Upiekłby dwie pieczenie na jednym ogniu - uratowałby Obamę z impasu (co nie byłoby mu zapomniane) i starł niesprawiedliwe piętno z imienia Polski. Obama by przeprosił - przepraszam, przejęzyczyłem się i by było OK... Co innego gdy prezydent USA, który było nie było jest autorytetem światowym, mówi o polskich obozach zagłady - bo jeśli taka figura mówi, to znaczy że to jest. I... co innego jeśli taka figura coś dementuje bo wtedy jej dementacja zaczyna nadawać nowy ton traktowania zjawiska itd. Gdyby Obama powiedział - ups, przejęzyczyłem się, wtedy każdy polityk itd., który chciałby użyć terminu "polskie obozy zagłady" by się zastanowił najpierw i ugryzł w język.

  Piszesz:
  "Teraz musi wyjść z twarzą. co by nie zrobił i tak my jesteśmy wygrani."

  I w czym niby jesteśmy wygrani ? W ogóle nie jesteśmy wygrani - przeciwnie, spadamy na niższe miejsce w rankingu bo nie dbamy o swoje interesy i ich nie bronimy !

  Nie ma sytuacji bez wyjścia , trzeba tylko mieć wolę !
  Rotfeld jej nie miał ! Typowy syndrom pachołka !
 • @zwyczajnie normalny
  ""Mamy 100 proc. pewności, że to jest przejęzyczenie, a nie rzeczywisty pogląd" - powiedział Nałęcz w radiowej Trójce."

  Taką komunistyczna szmatę, jaką jest Tomasz Nałęcz, doradca podającego się za prezydenta wszystkich Polaków, Bronisława Komorowskiego, bredzącą o przejęzyczeniu, usłyszą słuchacze zbolszewizowanej przez Wojciecha Manna Trójce - natomiast Baraka Obamę i jego "polskie obozy śmierci" usłyszą setki milionów ludzi na całym świecie!
 • @contessa 20:15:43
  Witam

  Też się uśmiałem z "występu" Komorowskiego u Lisa... i w sumie był to smiech przez łzy...

  Szkoda, ze musiał zginąć śp. L. Kaczyński żeby takie "zero" zostało prezydentem...

  Pozdrawiam
 • @contessa 20:04:28 ODESLAC MEDAL JANKESOM
  RE: Też mi reakcja gdy tu trzeba z grubej rury. Dyplomatycznie oczywiście.

  --- Dokladnie. Na przyklad - odeslac medal Jankesom z odpowiednim grzecznym komentarzem.
 • @contessa 20:37:43
  Nie każdy jest mistrzem riposty, a czasami pośpiech jest dobry w łapaniu pcheł. Wiadoma sprawa, że te słowa Obamy były dla Rotfelda zaskoczeniem. Nie był na nie przygotowany. Na pewno najgorszym co mógłby zrobić to np. odmówić przyjęcia odznaczenia. Nie dla niego ono było a dla Karskiego.
  Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Obama jest w dość trudnej sytuacji, bo jeżeli odznaczenie to miało być ukłonem w stronę Polonii, a wiadomo, że w obecnej sytuacji te głosy są mu potrzebne, a wyszło coś odwrotnego.
  Gdzie nasza wygrana? Właśnie w tym że normalnie nikt by tego odznaczenia nie zauważył. Dziś przez nagłośnienie sprawy wpadki Obamy (Amerykanie często określają go jako "wpadkę") znacznie więcej osób zwróci na to uwagę. Jeśli Biały Dom będzie musiał dementować tym bardziej będzie nasza wygrana. Zobaczymy, sprawa świeża.
  Jeśli chodzi o Kaczyńskiego i PiS, to powiedzmy sobie prawdę, co on może rządowi nakazywać itd. Aby nakazywać rządowi trzeba wygrać wybory. Rząd jeśli by nie chciał na to zareagować i tak by nie zareagował, choćby PiS 10 oświadczeń wydał.

  Sprawa Karskiego jest bolesna szczególnie dla żydów. Ona wyraźnie pokazuje, że środowiska żydowskie sprzedały swoich współwyznawców w Europie za święty spokój. Wiedzieli i woleli przemilczeć. Odbiera to im prawo moralne do oskarżania świata. Wy też wiedzieliście i nic nie zrobiliście, nasi starsi bracia w wierze. Jesteście współodpowiedzialni za Holokaust. Jeśli chodzi o to, kto najbardziej bronił żydów przed agresją niemiecką, to właśnie jest Polska. To my organizowaliśmy ucieczkę, wystarczy przeczytać książkę "Znaczy Kapitan", statek Polonia realizował misję przerzucania żydów poza obszar dostępny dla Niemców, to Polska i żydzi urodzeni w Polsce stworzyli państwo Izrael. Pierwszymi premierami tego kraju byli ludzie urodzeni w Polsce. O tym trzeba mówić. We wszystkich rozmowach o tej sprawie ja zawsze mówię jedno. Która nacja ma najwięcej odznaczeń "Sprawiedliwy wśród narodów świata".
 • @Marky
  "... odeslac medal Jankesom z odpowiednim grzecznym komentarzem"

  "Komentarz":
  Nikt nie może zasługiwać na odznaczenie z powodu wejścia - obojętne czy przez bramę czy przez płot - do SWOJEGO obozu ... Jan Karski również!

  Pozdrawiam
 • @Zawisza
  "Aby nakazywać rządowi trzeba wygrać wybory ... choćby PiS 10 oświadczeń wydał. "

  Widzisz jak ładnie w pisujesz się w bolszewickie myślenie, w którym liczą się tylko argumenty siły a nie siła argumentów ...

  "Sprawa Karskiego jest bolesna szczególnie dla żydów."

  "Sprawa Karskiego" - tak, ale "sprawa Obamy" i jego "polskich obozów śmierci" jest bolesna szczególnie dla Polaków.
 • @Ma(r)k(y) 19:55:35 - uważaj bo Ci zwieracze zaraz pójdą Kremlowska gnido...
  ..., gdyż ten Twój cały "patriotyzm" targowicko-unijnego Kaczolandu sprowadza się właśnie do faktu, że Lech K. zaprosił do Polski "przedsiębiorstwo holocaustu", aby te ograbiło Polaków doszczętnie z ich majątków i ta najbardziej antypolsko-żydokomusza loża masońska BB ma właśnie temu zadaniu służyć.

  Reasumując, za cienki z Ciebie manipulator, aby wmówić tutaj facetowi dziecko w brzuch, skoro z podanego przeze mnie linku wynika jak na dłoni te całe zaprzaństwo Kaczorów, mając w d***e Polskę i Polaków.
 • @1normalnyczlowiek 21:52:15
  Jest ty wielu takich co chce żyć w wirtualnym świecie. Rzeczywistości nijak przyjąć nie chcą, a gdy na nią natrafiają to dla ochrony swego wirtualnego świata nazywają ją bolszewizmem.
  Jakie znaczenie dla rządu ma to oświadczenie PiS, tylko bez propagandy, na zdrowy chłopski rozum. Ileż to już oświadczeń, wypowiedzi PiS rząd ignorował? I w zasadzie się nie dziwię, bo przecież co rząd by nie zrobił to PiS jest przeciw, nawet kosztem strzelenia sobie samobója, jak to miało miejsce przy propagowani bojkotu Euro przeciw interesowi Polski.
  By rządowi coś dyktować trzeba mieć siłę, dziś PiS jej nie ma. PiS nie potrafiący stworzyć koalicji z większością swych inicjatyw przepada. To jest chyba fakt, który musisz zaakceptować.

  Tak, sprawa określenia "polskich obozów śmierci" jest szczególnie bolesna dla kraju, który najwięcej na świecie zrobił dla ratowania żydów. Dlatego warto doprowadzić do tego, by Obama albo przyznał się do błędu, albo za niego zapłacił, zapłacił w najbliższych wyborach. Akurat po nim nie będę płakał, dla nas jest to jeden z gorszych prezydentów USA.
 • A niezalezna.pl tego nie przepuszcza
  "A gdzie jest poseł Czarnecki?
  Dawno temu apelowałem do niego, żeby zajął się w tej kwestii sprawą edukacji w Niemczech, ale on to olał. No to teraz zbieramy tego owoce. A zresztą takie szczere wyznania Obamy nie zaszkodzą polskim niektórym politykom, którym jeszcze łuski z oczu nie spadły, co utrudnia im dostrzec i pojąć jak fałszywą politykę w stosunku do Polski prowadzi USA.

  Zamiast zawierać międzypartyjne sojusze pokojowe na czas cyrku Euro 12, trzeba Panie prezesie Kaczyński na serio zająć się Polską. Wszystkie te na siłę podejmowane zmagania, by przez najbliższe tygodnie przynależeć do gałęzi przemysłu rozrywkowego, jak na to cała scena polityczna polskiego grajdołka partyjnego wskazuje, naprawdę nic nie daje.

  Wstyd za takich „polityków”. Zawsze budzą się tylko z ręką w nocniku.

  Jest to czytelny efekt hamowania Polski tak,
  aby się nie wybiła do rangi podmiotu polityki międzynarodowej. A Tusk ze swoją partią oprychów (po) wspiera to, jak tylko może."

  http://niezalezna.pl/29157-kaczynski-o-obamie-wyjatkowo-bolesne#comment-834405
 • @Marky 14:18:40
  Słusznie nie wierzę temu zakłamanemu osobnikowi (rajanowi!) udającego patriotę ! Od początku ten typek mnie mierził !
 • @joasia 23:33:30
  A ja mu wierzę. Rajan podał kilka niechlubnych, kompromitujących faktów z politycznych działań Kaczyńskiego. Można by podać takich faktów jeszcze kilkadziesiąt, są to sprawy doskonale znane dla osób które się interesują polską polityką. Jeżeli ty wciąż upierasz się, że tych spraw nie ma, to albo jesteś osobą upośledzoną umysłowo albo agentką.

  Tutaj Karwowski też parę nowości dorzucił w temacie tego "świętobliwego" Kaczyńskiego.

  http://carcinka.nowyekran.pl/post/62743,tomasz-karwowski-o-hannie-gronkiewcz-waltz

  Ale PiSagentura i tak upiera się że Kaczyński to wybitny nieskalany patriota. A na drzewka a waszym bełkotem, z waszymi paranojami, bzdurami, nonsensami wbrew elementarnej logice.
 • @Zawisza 21:34:38
  "Nie każdy jest mistrzem riposty, a czasami pośpiech jest dobry w łapaniu pcheł. "

  No ale przecież ekipa Tuska dysponuje najlepszymi z najlepszych ! A dla takich taryfy ulgowej nie ma.
  Chyba, że chcesz powiedzieć, że Rotfeld to inteligencja, ale tylko z nadania partyjnego...

  "Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Obama jest w dość trudnej sytuacji (...)

  Guzik mnie obchodzi jakie następstwa dla Obamy będzie miał ten casus. Powtórzone zostało po raz n-ty "polskie obozy śmierci", a przyszłość Obamy to gołąbków sto na dachu, Polska zaś została osrana przez wróbla Obamę. I to pociągnie za sobą następstwa.

  "Aby nakazywać rządowi trzeba wygrać wybory"...
  Hahahaha ! PO wygrała wybory i co sobie nakazuje ??? Pokaż, bo nie widzę... Aaaaaa ! Wygrzebać Polakom z kieszeni ostatnie grosze. No to się zgadza, zwracam honor...
 • @simacs 23:28:42
  "Zamiast zawierać międzypartyjne sojusze pokojowe na czas cyrku Euro 12 (...)"...

  No to przypomnę coś, co może umknęło uwadze - ""Nie ma zawieszenia praw obywatelskich na czas Euro" (J.Kaczyński).

  http://niezalezna.pl/28740-kaczynski-euro-2012-nasza-szansa

  Czy to wygląda na deklarację międzypartyjnego sojuszu ???
  Bo dla mnie to jest carte blanche dla inicjatyw obywatelskich podczas euro i ich poparcie.

  Pozdrawiam.
 • @1normalnyczlowiek 21:45:40
  Swietny komentarz.
  Rowniez pozdrawiam.
  :)
 • @joasia 23:33:30
  Czesc Joasiu.

  Odnosnie do RUsjana, ktos jego i jemu podobnych nazwal tu ubeko-moczarowcami. (Inny podobny typek to niejaki Warlord.) Ci osobnicy powtarzaja jak roboty te same "oskarzenia" wobec Kaczorow i PiS-u, wszystkie klamliwe, a zarazem usiluja sie przedstawiac jako "polskie patrioty." W istocie sa rusofilami, oraz polonofobami.

  Zmozemy tych prymitywow, Joasiu. Pozdrowienia.
  :)
 • @vortex 23:55:55 TEZ UBEKO-MOCZAROWIEC?
  RE: A ja mu wierzę. Rajan podał kilka niechlubnych, kompromitujących faktów z politycznych działań Kaczyńskiego

  --- Jakie to niby "fakty" on podal? Podaj je. Potrafisz? Poprzednio NIGDY nie potrafiles podac zadnych faktow na prawdziwosc swoich twierdzen.

  I RUsjana, i ciebie charakteryzuje to, ze podajecie tylko jakies ogolnikowe negatywne slogany na temat Kaczorow i PiS-u, a jak przyjdzie do poparcia ich prawdziwosci faktami, milczycie.

  Mimo, ze Tusk i PO rzadza w Polsce od 2007 roku, nie spotkalem sie jeszcze z wasza krytyka PO. Praktycznie zawsze tylko objezdzacie PiS, do tego falszywie. O prawdziwych niszczycielach Polski i szkodnikach - o PO i jej szefie - milczycie.

  Jestescie klamcy i oszczercy.
 • @RAJan 21:53:45 KREMLOWSKA GNIDA RUSJAN WCIAZ UDAJE POLSKIEGO PATRIOTA? :)
  RUsjan, czy to nie TY jestes kremlowska gnida, cienkim manipulatorem, falszujacym wypowiedzi Kaczynskiego, zaprzancem majacym w d... Polske i Polakow?

  Klamiesz, ze Prezydent Lech Kaczynski zaprosil do Polski "przedsiebiorsywo holokaustu."

  RUsjan - pisofobiczny i kacapofilski klamca i oszczerca udajacy "polskiego patriota."
  :)
 • @contessa 00:04:28
  "No ale przecież ekipa Tuska dysponuje najlepszymi z najlepszych "
  Zapomniałaś już gafy Fotygi? Podobnież była wspaniałą specjalistką? Są pewne zasady i tłumaczył to Rotfeld. Te sprawy rozwiązuje się drogą taką jaką dziś widzimy, czyli zgłoszenie pretensji drogą dyplomatyczną i oświadczenie, które kilka godzin temu Biały Dom wydał. Nie żądajmy tego by Obama na kolanach przepraszał. A podobnież Prezydent USA to też najlepszy z najlepszych, nie uważasz?

  A słowa"Prawo i Sprawiedliwość żąda natychmiastowej reakcji władz Polski, Prezydenta RP i Premiera RP." gdybym nie wiedział, że to zagrywka pod własny elektorat, taki zabieg PR to bym powiedział, że to megalomania. Póki Kaczyński nie wygra wyborów lub nie zbierze koalicji mogącej coś rządowi nakazywać to jego żądanie nie ma większego żądania niż żądanie każdego z Blogerów, który by stanął przed kancelarią premiera i krzyczał "Żądam". Co to oznacza, pamiętasz pielęgniarki za rządów Kaczyńskiego, pamiętasz wystąpienia związane z reformą emerytalną teraz? Tyle to znaczy.
  Nie potrafisz wygrać wyborów nie masz nic do powiedzenia.
 • @contessa 00:11:43
  Zgadza się. I z tej deklaracji byłem bardzo zadowolony. Ale twierdzenie, że ma się wspierać "rząd" na czas Euro, to tak jakby ocierało się o zdradę stanu. I to mi się nie podoba. Trzeba mieć tutaj żelazną konsekwencję. Już raz został Jarosław po pokojowej kampanii wyśmiany o odsądzany od czci i wiary. Ile można? Z diabłem paktów się nie zawiera!

  Niestety w moich oczach wygląda to na sojusz. Bardo trafnie ujął to też Stanisław Michalkiewicz: "Skoro w Chicago powiało pokojem, to te dmuchy natychmiast przełożyły się na sytuację wewnętrzną w naszym nieszczęśliwym kraju. Oto na czas Euro 2012 wszystkie ugrupowania parlamentarne zapowiedziały coś na kształt tregua Dei, to znaczy – że wygaszają wszelkie spory i przekomarzania, oddając się całkowicie kibicowaniu piłkarzom. Od razu widać, że ta cała scena polityczna, to tylko jedna z gałęzi przemysłu rozrywkowego, toteż nic dziwnego, że i reakcja naszych Umiłowanych przywódców na szczyt NATO w Chicago jest tylko mniej finezyjną w formie powtórką formuły niezapomnianego artysty kabaretowego Ludwika Sempolińskiego – bo to on właśnie wprowadził do kabaretowego repertuaru zasadę, że jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma."

  Pozdrawiam
 • @Zawisza 08:36:21
  "Nie żądajmy tego by Obama na kolanach przepraszał."

  Widzę to inaczej. Padnięcie na kolana wobec tak dalece idących nadużyć wobec Polski, to minimum jakiego można tutaj wymagać. Jeżeli jest to kolejna wpadka głowy państwa, to powinien na serio rozważyć, czy poddanie się do dymisji nie byłoby choć próbą zmniejszenia szkód, jakie Polsce i nie tylko wyrządza. Ameryka z takim łudźmy na jej czele przestaje być wiarygodnym partnerem do jakichkolwiek sojuszy i można ją będzie za niedługo traktować tak, jak na to zasługiwał ZSRR.

  "A słowa"Prawo i Sprawiedliwość żąda natychmiastowej reakcji władz Polski, "...

  W tym miejscu, pomijają wszelkie polityczne profity, uważam, że żądanie jest jak najbardziej uzasadnione. Nie wolno czekać, aż sprawa się rozmyje i stanie się pożywką do kolejnych wybryków, jakich Polska w ostatnich latach aż nadto doświadczyła. Takie żądanie winien wysuwać każdy odpowiedzialny obywatel. I warto w tym miejscu przeanalizować ducha prawa międzynarodowego, w którym inicjatywy społeczne i obywatelskie, a tym bardziej największej partii opozycyjnej, winny być traktowane jako podmioty występujące w obronie interesów ich państwa. Przy tej okazji staje się jeszcze bardziej widoczne, że "rząd" Polski nie reprezentuje obywateli, co stawia on w szeregu dyktatur, z którymi nie wolno się na międzynarodowej arenie liczyć.

  Warto by przy tej okazji zastanowić się na tym, co znaczą te słowa: "Nie potrafisz wygrać wyborów"...
 • Ciekawy komentarz
  Trochę logiki..

  POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE...ten termin pojawia się ; tu i ówdzie w mediach całego świata.
  Polska nie wypracowała , jak do tej pory, metody na skuteczne przeciwstawianie się tej antypolskiej kampanii oszczerstw.
  Były propozycje o : POZWY do sądów winnych tej wysoce krzywdzącej i obraźliwej propagandy. Pieniądze z tychże procesów zgodnie z ta ideą miały iść na propagowanie i promocję Polski.
  Ale...my -Polacy z jakiś powodów, tak nie czynimy!!!!

  Przyzwalamy !!!!!! ależ tak - przyzwalamy na "polskie obozy pracy " w zajtungach ...i innych mediach!

  Protesty ambasady , lub ich -inne, ŁAGODNE FORMY, nie są współmierne do krzywdy jaka ponosimy jako naród MORDOWANY !!!

  OBAMA i "polskie obozy"..
  Niewątpliwie jest to moment "przelania czary"..
  Okazja , jeśli tak można powiedzieć..na zdecydowany protest..
  Jednak , aby on był skuteczny , musi mieć konsekwencje!!!

  KAŻDEGO ..kto napisze przed sąd!!!!!!!

  Bowiem , inaczej to będzie , li -tylko działanie "dokopujące" -Barakowi..Prezydentowi USA..czytaj -selektywne.
  Działanie -propagandowe , bo - prezydent USA tak powiedział ...I jest on z USA..A sąsiednie Niemcy będą mogły czynić swój haniebny proceder nadal.
  Na dowód , że to jest "punktowanie" pod pretekstem USA i Obamy..przytoczę fakt o pijanym generale śp. Błasiku!!!
  Tusk w tym czasie jak Anodina publikowała raport był w Dolomitach a Komorowski "zachorował na gardło..

  Nikt z rządu nie protestuje na publikacje równie skandaliczne, Moskala o Katyniu..o Smoleńsku..
  Żaden Komorowski, nawet- ust nie otworzy aby protestować przeciw RAŚ-owi..
  a tam za pieniądze z Niemiec RÓWNIEŻ szkaluje się Polskę!!!!!!
  Panie Komorowski i Tusk: jaka jest POLSKA wykładnia na głoszone przez RAŚ
  opinie o MORDOWANIU ŚLĄZAKÓW ...w POLSKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ?
  Dlaczego tak ochoczo / i słusznie/ potępiamy Obamę a kompletnie ignorujemy INNYCH...
  Działanie PUNKTOWE ma zawsze znamiona -PRETEKSTU..i w sumie bardziej szkodzi , niźli pomaga.
  Musi być JEDNA MIARA dla wszystkich bez wyjątku ..I Moskala i Niemca -też!

  Barack Obama wygłaszał ciepłe słowa pod adresem Polaków i Polski..przy okazji Karskiego..uczynił skandaliczny błąd..
  Nie zapominajmy , jednak, że..BARDZO mało jest słów pozytywnych o Polsce i Polakach..

  Co by było gdyby Barack Obama nie uczynił gafy?
  Tusk i Komorowski -chwaliliby go, za podnoszenie rangi opinii o Polsce?
  Wątpię..
  poko 31/05/2012 - 09:12
  http://niezalezna.pl/29181-fotyga-domagajmy-sie-przeprosin-obamy#comment-836405
 • @simacs 09:28:42
  "Nie żądajmy tego by Obama na kolanach przepraszał."
  Ja bym chciał, by Lwów był nadal Polski, by prześliczne Kresy też do nas należały, ale czy z tego powodu chwycę szabelkę czy wsiądę w samochód jadąc tam podziwiać dawne bogactwo Polski.

  Trzeba zawsze być realistą. Przywódca USA zrobi to co zaakceptuje wyborca, a wyborca USA nie zaakceptuje swojego prezydenta na kolanach przed jakimkolwiek krajem. Więc żądając tego nie uzyskamy nic, wręcz ośmieszenie siebie. Tak uzyskaliśmy coś, nawet prezydent USA musi przeprosić za użycie słów "polskie obozy". Jest to pewien sukces naszego kraju.

  Jak najbardziej Prawo i Sprawiedliwość powinno sprawę nagłośnić, tak jak każdy obywatel powinien to nagłaśniać dostępnymi sobie metodami. Tyle, że nie powinno "żądać", bo to objaw megalomanii. Póki nie wygra wyborów i nie stworzy rządu "żądać nie może niczego". Może podpowiadać, może zgłaszać projekty, może wiele, może wręcz tworzyć koalicje w sejmie dla wymuszenia na rządzie pewnych spraw, tworzyć inicjatywy społeczne, wspierać je, ale na miłość boską nie "żądać".

  Kaczyński po prostu zapomina, że 2 latami swych rządów w tym kłamstwem "jak mój brat będzie prezydentem..." doprowadził do tego, że PiS przegrało 6 kolejnych wyborów. Dla mnie największym jego błędem było to, że wycofał się z drogi "umiarkowanego polityka", i to jeszcze w ośmieszający go sposób "brałem leki" Sam twardy elektorat do wygrania wyborów nie wystarczy. Zamiast wesprzeć PJN, które przy lepszej kampanii mogło zagospodarować niedostępny dziś Kaczyńskiemu i razem przez koalicję wywierać wpływ na rząd on zniszczył PJN, następnie doprowadził do odejścia wszystkich myślących polityków (SP) zostały mu same niedojdy, mierne ale wierne.
  Co dalej robi, zamiast promować człowieka, który w jego imieniu może być prezydentem sam chce być i premierem i prezydentem. To już przećwiczyliśmy i wyraźnie powiedzieliśmy "nie".

  Polski rząd nadal ma poparcie większe niż PiS (mówimy o PO i PSL do spółki) i to mimo tylu gaf, i reformy koniecznej acz niewłaściwie zrobionej. Tyle, że PO nie jest silna swą mądrością a niestety słabością PiS. I tu jest szkopuł.
 • @Zawisza 10:17:09
  "Ja bym chciał, by Lwów był nadal Polski, by prześliczne Kresy też do nas należały, ale czy z tego powodu chwycę szabelkę czy wsiądę w samochód jadąc tam podziwiać dawne bogactwo Polski."

  Ale przecież ja tego trybu postępowania nie postuluję. Co świadczy, iż nie schodzę ze ścieżki realizmu.

  "Trzeba zawsze być realistą. Przywódca USA zrobi to co zaakceptuje wyborca, a wyborca USA nie zaakceptuje swojego prezydenta na kolanach przed jakimkolwiek krajem."

  Mię to nie interesuje. Jest to problem amerykańskiego wyborcy. Ja jako Polak mam obowiązek domagania się szacunku wobec mojej Ojczyzny. A to nie jest ośmieszaniem siebie, jak mi to szanowny komentator imputuje. Raczej jest odwrotnie.

  Sukcesem będzie to, gdy takie potwarze w przyszłości umilkną.

  "ale na miłość boską nie "żądać"."

  Żądanie jest podstawowym prawem obywatela, a tym bardziej opozycji parlamentarnej. Dziwne ma Pan wykładnie praw i obowiązków obywatelskich (???). Zapewne obce temu, co zwie się demokracją.

  Dalszych bzdurnych insynuacji nie będę nawet komentować.
 • @autor
  A pan Bloger nic, żadnego odniesienia?
 • matoł obama
  Ja myślę, że ten obama to zwykły śmierdziel i notoryczny łajdak,dureń i matoł.Nie należy z takim bydlakiem i oszczercą wchodzić w żadną komitywę.
 • PO czymś takim powinni nie odebrać odznaczenia
  czy nie rozumieją po angielsku, kto tam był, podobno Rotfeld?
 • @simacs 11:03:34
  Gdyby tak każdy miał prawo żądać a rząd to żądanie miał wykonywać, to byłaby anarchia a nie demokracja. Wybieramy raz na kilka lat i tym ludziom powierzamy obowiązek rządzenia w naszym imieniu. Są jeszcze inne demokratyczne metody, jak złożenie projektu obywatelskiego, jak stworzenie przez opozycję koalicji, która pewne sprawy przegłosowuje.

  A reszta to niestety prawda historyczna. Z faktami pewnie trudno dyskutować.
 • @Marky 01:27:14
  "--- Jakie to niby "fakty" on podal? Podaj je. Potrafisz? Poprzednio NIGDY nie potrafiles podac zadnych faktow na prawdziwosc swoich twierdzen."

  Chcesz to masz. Teraz będę cię regularnie i nachalnie oświecał, skoro rżniesz głupa i wciąż udajesz, że żadnych faktów nie ma. Mimo że tutaj takich dobrze udokumentowanych spraw demaskujących solidarną (PO, PiS, SLD, PSL) aktywność antypolskich agentur było już wiele.  "Po co nam najdroższa w Europie energia z elektrowni atomowej, jeśli możemy mieć najtańszą z węgla brunatnego?

  Możliwości rozwoju polskiej energetyki
  Pomysł budowy w Polsce elektrowni atomowej, został racjonalnie zarzucony w 1990 r. Po latach został jednak nagle, dla jakichś nieznanych, doraźnych celów politycznych, odnowiony przez premiera J. Kaczyńskiego w 2007 r. i od tego czasu forsowany jest przez rząd i opozycję."

  http://bojarski.nowyekran.pl/post/63972,komu-i-po-co-elektrownia-atomowa
 • @vortex 13:59:54 JAKI FAKT, CZEGO DOWODZI?
  Aha, wiec ten domniemany fakt czego by dowodzil?

  A dlaczego zaadresowales do mnie wpis w sprawie tego domniemanego "faktu" pod felietonem pani Izy Faltzmann o muzyce? Szajba ci odbija?
 • @Marky 14:18:19
  Żebyś nie przeoczył, jak ci podam 10 razy, to może przestaniesz udawać że niczego nie rozumiesz. że nie widziałeś, nie słyszałeś.
 • @Zawisza 13:43:52
  "stworzenie przez opozycję koalicji"...

  A z jakiej Pan szoły? Moskiewskiej?
 • @vortex 14:25:10
  RE: Żebyś nie przeoczył, jak ci podam 10 razy, to może przestaniesz udawać że niczego nie rozumiesz. że nie widziałeś, nie słyszałeś.

  --- Zebym nie przeoczyl konkretnie czego? Wiec ja rzekomo udaje, ze niczego nie rozumiem, nie widzialem i nie slyszalem? Na jakiej podstawie to twierdzisz? Udowodnij, ze ja tak udaje. Potrafisz?

  A kiedy podasz te dowody, ktore ubecki pieniacz RUjan rzekomo podal na prawdziwosc jego pisofobicznych twierdzen? Jak zwykle, nie potrafisz ich podac?
 • @Marky 06:18:40
  Nie chce ci się nawet pod link zajrzeć, więc podam tylko jeden cytat z mojego tekstu.Takich przykładów antypolskich działań PiS do spółki z całym tym wrogim układem było już tutaj pokazanych wiele. Ale jak ktoś udaje że nie czytał tylko wciąż od nowa krzyczy - chcę DOWODÓW, DOWODÓW, - to jaka z nim rozmowa? Niepoważna. Zresztą gdy te dowody się pojawiają, to pisowscy propagandyści najpierw krzyczą, że to przecież nie jest wiarygodne źródło. A jak już nie da się podważyć źródła, to ... nagle kilku z nich puszcza kilka olbrzymich komentarzy zupełnie na inny temat, bez związku - aby przykryć te dowody inną dyskusją. Czy wy jesteście poważni, czy z wami można poważnie rozmawiać? Oszusty jesteście, wynajęte kurwy za pieniądze jesteście.


  "Profesor Bojarski przedstawił szereg precyzyjnych argumentów przeciw EA w Polsce, wskazując daleko tańszą alternatywę.
  Nawet ci co takiej alternatywy jeszcze nie mają też od EA uciekają, nawet nie wiedzą dokładnie gdzie mogą uciec, ale uciekają. Oni już sobie dokładnie wszystko to przekalkulowali i już wiedzą, że to koniec EA. Wiedzą że lepiej palić pod kotłami słomą, czy gałęziami zbieranymi pracowicie przez wieśniaków, niż palić w piecu atomowym, wyjdzie jednak taniej, i dużo bezpieczniej. Oczywiście tak źle nie będzie, jest szereg alternatyw szybko obecnie rozwijanych i w ciągu kilku lat któraś z nich niemal na pewno zostanie doprowadzona do stanu dojrzałości, czyli zostanie zastosowana na skalę przemysłową.
  Ale przemysł atomowy też to wie, więc intensywnie szuka ostatnich frajerów którym można by upchnąć ich niepopularny, schodzący z rynku produkt. I znaleźli w Polsce. Nie przypadkiem, "nasi" obecni czołowi politycy uchodzą za szczególnie przekupnych, wręcz za takie małe sprzedajne kurewki. I nie przypadkiem to głosowanie w naszym Sejmie za EA odbyło się zaledwie kilka miesięcy po katastrofie w Fukuszimie. Oczywiście że w przemyśle atomowym ogłoszono wtedy alarm. Musiały być takie rozmowy - panowie ten nasz rynek się kończy, komu by jeszcze to szybko władować, te kurwy w Polsce na pewno kupią, wystarczy parę walizek pieniędzy. "

  Te kurwy, to oczywiście także świętobliwy PiS, za tą bardzo szkodliwą ustawą głosował w komplecie, poza jedną dokładnie osobą, czyli prof. Szyszko.
 • @Ma(r)k(y) 01:33:02 - dalej krętacki tchórzu z WSIokowej obory unikasz odpowiedzi:
  "Czy interes Polski i Polaków jest tożsamy z interesem PO-PiS'dowskiej sitwy?!"

  Także dopóki to nie nastąpi inni mają pełne prawo traktować Cię jak pospolitego kreta AntyPolskiej Michnikowszczyzny, który z gęby robi cholewę, gdyż co innego z pianą na mordzie bajdurzy, a co innego myśli.
 • @vortex 08:30:33 DALEJ KLAMIESZ I OCZERNIASZ, PISOFOBIE?
  Wiec nadal nie potrafisz podac tych dowodow (faktow) przeciwko PiS-owi i Kaczorom, ktore rzekomo podal RUsjan?

  W jakim celu podajesz ten jeden cytat z twego tekstu? Na prawdziwosc jakiego twierdzenia ten cytat jest niby dowodem?

  Podaj kim konkretnie sa ci rzekomi "piosowscy propagandysci," ktorzy "najpierw krzyczą, że to przecież nie jest wiarygodne źródło. A jak już nie da się podważyć źródła, to ... nagle kilku z nich puszcza kilka olbrzymich komentarzy zupełnie na inny temat, bez związku - aby przykryć te dowody inną dyskusją." Podaj ich nazwiska czy nicki, wskaz wpisy gdzie oni rzekomo robia tak, jak ty opisujesz. Udowodnij, ze ja oszustem jestem, wynajeta kurwa za pieniadze jestem. Potrafisz, oszuscie i antypisowska kurwo?
 • @RAUSJan 13:16:31 PISOFB-POLONOFOB UDAJACY "POLSKIEGO PATRIOTA"?
  RAUSJanie, czy to nie TY jestes "kretackim tchorzem z WSIokowej obory, "pospolitym kretem AntyPolskiej Michnikowszczyzny, " ktory "co innego z piana na mordzie bajdurzy a co innego mysli"? Czy nie jestes tu po to, zeby uwiarygodnic sie u uczestnikow przez wmawianie im klamliwie, ze jestes "polskim patriotem," w tym zamieszczania filmow, np. o sp. Annie Walentynowicz (KTORA BYLA GORACA ZWOLENNICZKA PiS-u, zginela razem ze sp. Prezydentem Kaczynskim), i skutecznie prowadzic pisofobiczna i polonofobiczna propagande nienawisci, usilowac dzielic i konfliktowac uczestnikow?

  Nie jestes zdolny do powaznej rozmowy, tylko do powtarzania, w grubianskiej i wulgarnej formie, prymitywnych klamstw, np. (z przeproszeniem pan tu obecnych), ze istnieje "PO-PiS'dowska sitwa."

  Nie boisz sie, ze kiedys sytuacja sie zmieni, i bedzie publicznie wiadomo kim ty i tobie podobni sa?
 • @Ma(r)k(y) 15:49:46 - A. Walentynowicz nie była za okrągłostołowym PiSuarem...
  ..., ale za Niepodległą Polską i zasadnie nienawidziła magdalenkowej partiokracji, w której Bolkowe Kaczory na pohybel Polski i Polaków uczestniczyły.

  http://slepamanka.nowyekran.pl/post/64214,po-dwudziestu-latach-widziane-z-usa

  Nie bez przyczyny bowiem od ponad 20 lat okrągłostołowa sitwa z Wiejskiej nie chce przeprowadzenia nawet deubekizacji w RP (ostatnią taką próbę z pełną premedytacją zasabotował osobiście Lech K., pomimo że się zobowiązał raport Macierewicza ujawnić opinii publicznej), byle tylko nie iść w ślady przykładnie zdekomunizowanych Czech i Estonii, dzięki czemu te rozwijają się od tej pory nieporównywalnie szybciej od Polski.
 • @Leszy 11:00:20
  To najlepszy wpis na temat "przejęzyczenia"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31