Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 33 komentarze

baltowcom

baltowcom - piszę o tym co widzę

Komorowski nie ma czasu dla wolności słowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowny Panie Prezydencie Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zwraca się do Pana z apelem

  Komorowski nie ma czasu dla wolności słowa - niezalezna.pl

Niemal rok temu sąd zarekomendował Bronisławowi Komorowskiemu ułaskawienie Jerzego Jachowicza skazanego za krytyczny tekst o byłym esbeku. Prezydent najwyraźniej nie znalazł jednak czasu na rozpatrzenie całej sprawy.

O całej sprawie znów zrobiło się głośno w związku z raportem Departamentu Stanu USA o przestrzeganiu praw człowieka na świecie. W dokumenciestwierdzono, że w Polsce prawo ograniczyło wolność słowa i prasy i podkreślono, że ewidentnym działaniem przeciwko wolności słowa jest karanie dziennikarzy za wypowiedzi i publikacje, które są krytyczne wobec urzędników państwowych. Wymieniono przypadki dziennikarki "Gazety Polskiej" i wicenaczelnej portalu Niezalezna.pl Doroty Kani oraz dziennikarza Jerzego Jachowicza.

W sprawie Jachowicza wniosek o ułaskawienie poparły sądy obu instancji, a pismo pozytywnie zaopiniował nawet prokurator generalny Andrzej Seremet. Niestety od września 2011 r., gdy wniosek trafił do Kancelarii Prezydenta, na kilka miesięcy sprawa została wyciszona.

Dziennikarze jednak nie składają broni. Po serii licznych apeli w obronie skazanego dziennikarza przedstawiciele Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wystosowali do prezydenta apel o niezwłoczne ułaskawienie Jerzego Jachowicza.

Poniżej publikujemy pełną treść apelu:

Szanowny Panie Prezydencie

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zwraca się do Pana z apelem o niezwłoczne ułaskawienie Jerzego Jachowicza, skazanego w procesie karnym o zniesławienie z art. 212 Kodeksu karnego. Przypominamy zarazem, że niemal rok temu ułaskawienie rekomendował Panu Prezydentowi Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Zarazem zwracamy uwagę Pana Prezydenta, że przypadek Jerzego Jachowicza został opisany przez najnowszy raport Departamentu Stanu USA poświęcony przestrzeganiu praw człowieka na świecie.

http://niezalezna.pl/29174-komorowski-nie-ma-czasu-dla-wolnosci-slowa

 

 

Rosyjskie spotkania Bronisława Komorowskiego

http://baltowcom.nowyekran.net/post/55749,rosyjskie-spotkania-bronislawa-komorowskiego

 

 

Bibka u Komorowskiego

http://baltow.salon24.pl/410023,bibka-u-komorowskiego

 

 

KOMENTARZE

 • Bronisław Komorowski jest lojalny ... wobec swoich.
  "Niemal rok temu sąd zarekomendował Bronisławowi Komorowskiemu ułaskawienie Jerzego Jachowicza skazanego za krytyczny tekst o byłym esbeku. Prezydent najwyraźniej nie znalazł jednak czasu na rozpatrzenie całej sprawy."

  Te najważniejsze praktycznie sprawy, bo dotyczące ludzi walczących z gangreną polskiej rzeczywistości ostatnich 20 lat, stanowią realne śmiertelne zagrożenie dla wielbicieli i utrwalaczy poprzedniej władzy. Stąd, nie należy spodziewać się zaangażowania ludzi pokroju Komorowskiego ...

  Pozdrawiam
 • O wolności słowa
  Nie znam sprawy Pana Jerzego Jachowicza, więc jej nie komentuje, tylko ogólniejszej natury refleksją się podzielę.
  Oskarżenia których nie można udowodnić kończą się wyrokiem.
  Jestem za zniesieniem art.212 kk, ale też nie może być tak by w imię wolności dziennikarskiej i wolności słowa dziennikarze byli bez karni.
  Jeżeli dziennikarz napisze nie prawdę lub kogoś obrazi/zniesławi to powinien mieć prawo pozwać z powództwa cywilnego gazetę (czy inne medium) i/lub dziennikarza. Bo nie może być tak, że dziennikarz napisze np. artykuł w którym napisze (szczególnie o osobie nie publicznej, ale o publicznej też) w sposób obraźliwy czy niezgodny z prawdą, t o w imię wolności słowa nie można zabronić drugiej stronie dochodzenia swoich praw ale podkreślam na drodze cywilnej. Bez karania więzieniem. I jeżeli wypowiedzi wobec władzy są krytyczne, ale nie obraźliwe i nie zawierają nie prawdy , to powinny być dopuszczalne, a sądy nie powinny karać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31